آیا ظروف چوبی سرطان زاست؟ ناگفته های تولید کنندگان ظروف چوبی

آیا ظروف چوبی سرطان زاست؟ ناگفته های تولید کنندگان ظروف چوبی

حسین بهرامی حسین بهرامی
: 0
: 732
: چهارشنبه, 19 اردیبهشت 1403

ظروف چوبی به دلیل داشتن ویژگی‌های طبیعی چوب، می‌توانند یک گزینه عالی برای استفاده در دکوراسیون منزل و آشپزخانه باشند. برخلاف ظروف سرامیکی و شیشه‌ای که ممکن است در صورت سقوط یا ضربه بشکنند، ظروف چوبی قابلیت تحمل ضربه و سقوط را دارند و خراب نمی‌شوند.

همچنین، چوب یک جذابیت طبیعی دارد که می‌تواند به دکوراسیون منزل شما زیبایی و طراوت ببخشد. همچنین، ظروف چوبی می‌توانند با طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی تولید شوند که می‌تواند به سلیقه شما و دکوراسیون منزلتان بپوشاند. خرید قندان چوبی، سینی چوبی، ماگ چوبی، سینی چوبی اسپرسو تخته سرو چوبی از بهترین و پرطرفدار ترین ظروفی هستند که از چوب ساخته شده و فروش فوق العاده ای در بازار ایران دارند. 

ظروف چوبی قابلیت جذب رطوبت را دارند و می‌توانند به ماندگاری غذاها کمک کنند، زیرا این نوع ظروف، رطوبت غذاها را جذب کرده و از خشک‌شدن آنها جلوگیری می‌کنند. همچنین، چوب می‌تواند ضدباکتری باشد و از رشد باکتری‌ها در داخل ظروف جلوگیری کند.

به‌علاوه، چوب از منابع طبیعی استخراج می‌شود و به‌عنوان یک ماده قابل‌بازیافت شناخته شده است که به محیط‌زیست کمک می‌کند. در نهایت، ظروف چوبی یک گزینه دوستدار محیط‌زیست، زیبا و کاربردی است که می‌تواند به شما در تزئین دکوراسیون منزل و آشپزخانه، و همچنین در بهبود ماندگاری غذاها، کمک کند.

خرید انواع ظروف چوبی

آیا ظروف چوبی سلامت مارا به خطر می اندازد؟

آنچه برای ما بسیار روشن و واضح است که چوب یک ماده ی طبیعی  می باشد و از زمان خلقت بشر تا به الان در تمام نقاط زندگی انسان از چوب و یا بهتر بگویم ظروف چوبی استفاده شده است. آنچه امروز خیلی از طرفداران محیط زیست و هنردوستان چوب را نگران کرده استفاده از مواد شیمیایی برای جلادهی و رنگ و زیبایی چوب میباشد. اگرچه خود چوب یک ماده ی طبیعی است ولی آیا جلادهنده هایی که تولید کنندگان استفاده می کنند برای سلامتی ما ضرری ندارد؟

 برخی تولید کنندگان ظروف چوبی به دلیل بالا بودن قیمت روغن های گیاهی اصل یا نداشتن آگاهی و تجربه ی کافی در تولید ظروف چوبی از مواد جلادهی شیمیایی برای ظروف چوبی استفاده میکنند، اگر شما ظروف چوبی را برای سرو غذا، آب یا هر چیز دیگری استفاده میکنید باید حتما به این نکته توجه کنید که از جلادهی های طبیعی و گیاهی استفاده شده باشد. همیشه هنگام خرید ظروف چوبی دو معیار مهم را در نظر بگیرید. 

  • 1. از فروشنده مطمئن و تولید کننده ی مطمئن خرید کنید یا از فروشنده این ضمانت را بخواهید که از مواد شیمیایی در این ظرف استفاده نشده باشد.
  • 2. همیشه روغن های گیاهی براقی کمتری نسبت به روغن های شیمیایی به چوب میدهد، اگر در هنگام خرید متوجه براقی زیاد ظرف چوبی شدید مواظب باشید که از جلادهی های شیمیایی استفاده نشده باشد.

 اگر ظرف چوبی خریداری شده از رنگ های شیمیایی مثل سیلر، کیلر، روغن جلا چوب، نیم پلی استر، پلی اورتان و.... سایر مواد شیمیایی در رنگ دهی چوب استفاده شده به هیچ عنوان از این ظرف چوبی برای سرو غذا یا هرچیز مرتبطی که در سلامتی شما نقش دارد استفاده نکنید.

نتیجه گیری 

در آخر نتیجه میگیریم که ظروف چوبی به تنهایی نه تنها برای سلامتی ضرر ندارد بلکه به دلیل ساختار طبیعی چوب بسیار احساس خوب و خوشایندی به ما میدهد و حتی فواید ظروف چوبی بسیار است. آنچه مهم است استفاده از روغن های گیاهی بدون ضرر و طبیعی برای جلادهی ظروف چوبی میباشد. اما این نکته را در نظر بگیرید که چوب و روغن طبیعی چوب به دلیل ساختار طبیعی نباید در معرض حرارت بالا قرار بگیرید و نمیتوان برای سرو مواد با دمای بالا و آب جوش و .... استفاده شود زیرا هم روغن گیاهی از بین خواهد رفت و هم باعث دفرمه شدن ساختار چوب میشود. بهتر است برای نوشیدن مایعات گرم مثل چای از ماگ سرامیکی یا شات قهوه استفاده کنید.

از کجا ظروف چوبی بخرم؟

فروشگاه هوم دید به شما این اطمینان را میدهد که تمام ظروف چوبی ارائه دهنده به شما از روغن های گیاهی ساخته شده و فاقد هرگونه مواد شیمیایی مضر برای سلامتی شما عزیزان میباشد.

ثبت نظر

تصاویر شما

نقد و نظرات کاربران